کد خبر : ۱۱۴۲۹
تاریخ انتشار : ۱۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۹
رییس کمیسیون صنایع مجلس در گفت و گو با «خودروکار» مطرح کرد:
رییس کمیسیون صنایع مجلس گفت: بسته شدن سایت ثبتارش موقتی است و وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز نباید در انتخاب مدیران شرکت های خودروسازی دخالتی داشته باشند و دولت باید نقش کنترل کیفیت در این حوزه داشته باشد.
به گزارش خبرنگار خودروکار، عزیز اکبریان، در حاشیه بیست و نهمین اجلاس مدیران عامل صنعت پتروشیمی کشور، در پاسخ به اینکه در حال حاضر سایت «ثبتارش» بسته است و برخی واردکنندگان متضرر شده اند، به خبرنگارخودروکار گفت: مشکل اصلی فشار مردم و دخالت نمایندگان است.

او در پاسخ به اینکه چه زمانی دولت قصد اصلاح این رویه را دارد، اظهارکرد: اختیار و بالانس کردن بازار و تعرفه گذاری برعهده دولت است که در نهایت می خواهد ثبت سفارش صورت گیرد یا خیر.

به گفته او، قطعا تصمیم وزیر صنعت معدن و تجارت و تیم اقتصادی شان،   تصمیمی مقطعی است و در آن تجدید نظر می شود.

اکبریان در پاسخ به اینکه آیا در حال حاضر خبری از تغییر و جا به جایی در رده مدیران خودروسازی کشور به گوش می رسد، اظهار کرد: نه دولت و نه نمایندگان وطیفه دخالت در این حوزه را ندارد. چرا که شرکت خودروسازی دولتی نداریم و حتی قانون اجازه این امر را نمی دهد در شرکتی که سهامدار خصوصی و نیمه خصوصی حضور دارد، نماینده دولتی وارد شود.

او در ادامه با اشاره به فعالیت برخی شرکت های خودروسازی نیمه دولتی همچون ایران خودرو و ساپیا افزود: باید ایران خودرو و ساپیا به بخش خصوصی واگذار شوند تا ظرف مدت دو تا سه سال مدرن ترین خودروها ساخته شوند. اما این چتر دخالت دولت همچنان بر فعالیت آنها سایه افکنده است. البته منظور از دولت نگاه و سایه دولت ها است چرا که دولت فعلی اقدامات خوبی در رشد صنعت خودروسازی انجام داده است.

رییس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تا زمانی که همه امور به دولت ارتباط داده شود و نگاه دولتی وجود داشته باشد، همین وضعیت ادامه دارد. به نظر بنده بهتر است پتروشیمی و هلدینگ‌های بازرگانی و صادراتی خصوصی شوند و وارد بازارهای جهانی شوند. همچنین در این میان دولت نقش حمایتی خود بر کیفیت را ادامه دهد.

به گفته او، به طور مثال در کابینه جدید دولت، دستورات مفیدی به وزارت امور خارجه داده شده که شیب فعالیت ها به سمت صادرات و رشد اقتصادی سوق داده شود که در این میان باید سفارتخانه ها و وزارتخانه این امور را پیگیری کنند.

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
دی اس
آرین موتور
رامک خودرو
سیبا موتور
دی اس
آرین موتور
رامک خودرو
سیبا موتور
آخرین اخبار
دی اس
آرین موتور
رامک خودرو
سیبا موتور
مدیران خودرو
MVM
بهمن موتور
ایرتویا
نیرو محرکه
کرمان موتور
کارمانیا
پارس خودرو
جهان نوین آریا
مفتاح رهنورد
نگین خودرو
سایپا یدک
باشگاه مشتریان
تلگرام