کد خبر : ۱۲۶۵۹
تاریخ انتشار : ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۳
رییس فراکسیون مبارزه با قاچاق کالا خبر داد:
رییس فراکسیون مبارزه با قاچاق کالا با ادعای فساد گسترده در اداره کل گمرک گفت که به دلیل بی‌اعتنایی مسئولان گمرک از ابتدای سال ۹۵ تا پایان مهرماه ۹۶، ۵۳۶۲ خودروی لوکس به صورت قاچاق وارد کشور شده است. کسی به این وضعیت اعتنایی نداشته و پاسخگو نیست.
به گزارش خودروکار، امیر خجسته در نشست خبری در حاشیه جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) مجلس، با انتقاد از نحوه مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سازمان‌های نظارتی بخصوص اداره کل گمرک، گفت: متاسفانه قاچاق کالا در انحصار برخی افراد است. کالاها به صورت قاچاق از مبادی رسمی وارد می‌شود و کسی هم پاسخگو نیست.

رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی ادامه داد: یک نمونه از قاچاق کالاها، ورود ۵۳۶۲ خودروی لوکس قاچاق از سال ۹۵ تا مهر ۹۶ بوده، خودروهایی همچون پورشه، وولو، بی‌ام‌و، نیسان، هیوندا و تویوتا به صورت قاچاق و از طریق مناطق آزاد و گمرکات به کشور وارد شده است.

خجسته افزود: موضوع دیگر آن است که به نام خانم م. د. ۶۰۰ خودروی قاچاق از مبادی گمرکی بوشهر و بندرعباس آن هم به صورت سیستمی وارد شده است. این خانم اصلا اطلاعی نداشته و بعد از مواجهه با مالیاتی بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان تازه متوجه این اتفاق شده است، ورود این خودروها به صورت کارت بازرگانی یکبار مصرف بوده است.

وی افزود: مورد دیگر مربوط به خانم س. م. است که به نام ایشان چندین هزار کانتینر لوازم یدکی از گمرک کشور بخصوص بوشهر و اهواز وارد شده است، چندصد ماشین نیز به نام این خانم با هماهنگی گمرک به کشور وارد شده و ایشان نیز اطلاعی ندارد.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
دی اس
آرین موتور
رامک خودرو
سیبا موتور
دی اس
آرین موتور
رامک خودرو
سیبا موتور
آخرین اخبار
دی اس
آرین موتور
رامک خودرو
سیبا موتور
مدیران خودرو
MVM
بهمن موتور
ایرتویا
نیرو محرکه
کرمان موتور
کارمانیا
پارس خودرو
جهان نوین آریا
مفتاح رهنورد
نگین خودرو
سایپا یدک
باشگاه مشتریان
تلگرام