کد خبر : ۱۲۷۵
تاریخ انتشار : ۲۴ مهر ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۷
رییس سازمان استاندارد:
رییس سازمان استاندارد در مورد قراردادهای جدید خودرویی گفت: تمام محصولاتی که در این قراردادهای جدید خودرویی قرار است تولید شود از استاندارد لازم برخوردار است.
به گزارش خبرنگار خودروکار، نیره پیروزبخت در  نشست خبری خود با خبرنگاران در مورد استاندارد محصولات جدید خودرویی گفت: محصولات جدیدی که در این قراردادهای اخیر خودرویی قرار است در کشور به تولید برسد، استانداردهای روز اروپا را دارد و اگر در زمان تولید استانداردی رعایت نشود حتما تذکر می دهیم و خودروی غیر استاندارد شماره گذاری نمی شود.

او با اشاره به همکاری خوب خودروسازان با سازمان استاندارد اشاره کرد و افزود: در حال حاضر نظارتهای جدی تری نسب به کیفیت خودروها انجام می شود و خودروسازان چه در مراحل تولید و چه در قراردادهای خودرویی همکاری مناسبی با استاندارد دارند.

پیروزبخت همچنین به لزوم بازرسی تمام کپسول های سی ان جی خودروها اشاره کرد و گفت: تمام کپسول های خودروهای گاز سوز باید مورد بازرسی قرار بگیرد و ما این کار را از خودروهای عمومی آغاز کردیم.

او با اشاره به احتمال مطابق نبودن استانداردهای خودروهای جدید با استاندارد ملی کشور اظهار کرد: این خودروها از استانداردهای روز اروپا برخوردار است و با این شرایط هیچ مشکلی برای شماره گذاری نخواهند داشت.


پیروزبخت ادامه داد: مشکل شماره گذاری برخی از خودروهای وارداتی که در گذشته اتفاق افتاد برای مطابقت نداشتن استاندارد ملی کشور مبدا با استانداردهای اجباری کشورمان بود که از شماره گذاری آن خودروها جلوگیری شد.

انتهای پیام/
نام:
ایمیل:
* نظر:
روزنامه های اقتصادی