کد خبر : ۱۳۴۷۷
تاریخ انتشار : ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۰
نکته فنی 19 دی ماه «خودروکار»
عموم رانندگان می دانند که فیلتر هوای پیشرانه خودرویشان باید به طور منظم تعویض شود اما بسیاری تعویض به موقع فیلتر هوا را نادیده می گیرند یا با زمان مناسب برای تعویض آشنا نیستند. در این نوشتار قصد داریم علاوه بر معرفی نقش فیلتر هوا در خودرو، زمان مناسب برای تعویض آن را نیز مشخص کنیم.
به گزارش خبرنگار خودروکار، تمیز نگه داشتن فیلتر هوا باعث تمیز ماندن پیشرانه اتومبیل و جلوگیری از نفوذ ذرات آلودگی می شود اما نکته ای که وجود دارد این است که فیلتر هوا نباید به قدری متراکم باشد که توان مکش پیشرانه را کاهش دهد. یکی از نکات کلیدی فیلتر هوا در همینجا مشخص شد، به صورتی که اگر فیلترهوا به موقع تعویض نشود، تجمع آلودگی ها باعث کاهش توان مکش خواهد شد در نتیجه عبور هوا از میان ذرات آلودگی ها سخت تر خواهد شد. نتیجه این پدیده مکش بیشتر پیشرانه برای دریافت حجم یکسان هوا خواهد بود بنابراین عملکرد دریچه گاز و مصرف سوخت نیز تحت تاثیر قرار می گیرد. توصیه می شود که در هنگام تعویض فیلتر هوا داخل آن باد گرفته نشود چرا که فشار زیاد باد باعث کاهش کارایی فیلتر هوا هوا شده و عمل فیلتر شدن هوا به درستی صورت نخواهد گرفت. 
پیشنهاد می شود اگر در مناطق پر گرد و غبار زندگی می کنید فیلتر هوا هر 5000 کیلومتر تعویض شود اما در هوای معمولی فیلتر هوا تا 7 الی 10 هزار کیلومتر نیز می تواند به صورت مناسبی عملکرد خود را انجام دهد.

شما از ما بپرسید! 

*** گفتنی است شما مخاطبان عزیز نیز می‌توانید سوالات یا مشکلات فنی خودرویی خود را در این صفحه با ما در میان بگذارید تا «خودروکار» به آن‌ها پاسخ دهد. 

انتهای پیام/
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
دی اس
آرین موتور
رامک خودرو
سیبا موتور
دی اس
آرین موتور
رامک خودرو
سیبا موتور
آخرین اخبار
دی اس
آرین موتور
رامک خودرو
سیبا موتور
مدیران خودرو
MVM
بهمن موتور
ایرتویا
نیرو محرکه
کرمان موتور
کارمانیا
پارس خودرو
جهان نوین آریا
مفتاح رهنورد
نگین خودرو
سایپا یدک
باشگاه مشتریان
تلگرام