کد خبر : ۸۵۲۲
تاریخ انتشار : ۰۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۷
عضو کمیسیون انرژی مجلس مطرح کرد؛
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که سهمیه بندی بنزین، رانت‌هایی را در این بخش ایجاد کرد، گفت: سهمیه بندی، راهکار مناسبی برای کاهش مصرف بنزین نیست.
به گزارش خودروکار، حسین امیری خامکانی، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان این مطلب گفت: در زمان سهمیه بندی بنزین، اخبار زیادی به دستمان می‌رسید که در نقاطی از کشور کارت های سوخت کشف شده و افراد سهمیه‌های سوخت خود را به صورت غیرقانونی می‌فروشند، بنابراین معتقدم سهمیه بندی بنزین در ابتدا اثر روانی و مانند شوک کوتاه مدتی داشت که به تدریج، آثار خود را از دست داد.

وی با اشاره به این‌که سهمیه بندی فسادزا بوده و تخلفاتی را به همراه دارد، گفت: هم اکنون به دلایلی از جمله افزایش تولید خودرو در کشور و همچنین رشد مسافرت‌های تابستانی و البته پرمصرف بودن تعداد زیادی از خودروهای داخلی نسبت به استاندارد جهانی، شاهد افزایش مصرف بنزین هستیم.

امیری خامکانی تصریح کرد: مردم را نمی‌توان از مسافرت منع کرد، اگر نگران افزایش مصرف بنزین هستیم باید بیش از گذشته توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی را جدی بگیریم. هم اکنون در مجلس و کمیسیون انرژی بحثی در مورد افزایش قیمت بنزین و دیگر فرآورده‌های نفتی مطرح نشده است.

منبع: مهر

انتهای پیام/
نام:
ایمیل:
* نظر:
روزنامه های اقتصادی
آخرین اخبار