کد خبر : ۹۵۷۴
تاریخ انتشار : ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۵
«خودروکار» گزارش می دهد؛
شورولت کامارو ZL۱ ۱LE شاید بتواند پیست نوربررینگ را در ۷ دقیقه و ۱۶ ثانیه و ۴ صدم ثانیه طی کند اما هیچگاه قادر نیست به خیابان‌های اروپا وارد شود، چرا که این خودرو ناقض استانداردهای امنیت عابران پیاده در این قاره به شمار می‌آید.
 به گزارش خبرنگار خودروکار، تمام اجزای ایرودینامیکی که به عنوان کیت بدنه ۱LE بر روی کامارو گذاشته شده، آن را تبدیل به تهدیدی برای جاده‌ها و همچنین عابران پیاده کرده است. بر خلاف مدل استاندارد ZL۱ بر روی مدل ZL۱ ۱LE‌ کیت بدنه‌ای خاصی نصب شده است که شامل اسپلیترهای جلو، بال عقب فیبر کربنی و فلاپ‌های جلو می‌شود. این فلاپ‌های خاص به جز اینکه باعث زیبایی دوچندان خودرو و مکش بهتر هوا و چسبندگی بیشتر خودرو شده است، بر طبق استانداردهای ایمنی اروپا عاملی تهدید آمیز و خطرناک برای عابران پیاده به شمار می‌آید.

این خودرو که تنها در امریکا به فروش خواهد رسید نسبت به مدل استاندارد ۷۵۰۰ دلار گران تر شده است. موتور ۶. ۲ لیتری سوپرشارژ هشت سیلندر با قدرت ۶۵۰ اسب بخار و همچنین پنجره‌های نازکتر و صندلی عقب‌ های ثابت که باعث کمتر شدن ۲۷ کیلوگرم از وزن این خودرو شده از جمله مهم‌ترین نکاتی هستند که به قیمت آن افزوده است.

در نظر داشته باشید که این خودرو از یک سیستم پویا چند سوئیچ برای سوپاپ ها، لاستیک‌های نازک تر و عریض تر گودییر و چند ویژگی دیگر بهره می برد که باعث هر چه بهتر شدن آن گشته است. همچنین مدل ZL۱ ۱LE نسبت به مدل استاندارد خود بسیار سریع تر است و رقابت تنگاتنگی با مدل‌های خارق العاده نیسان GTR، فراری ۴۸۸ GTB و آخرین مدل از پورشه ۹۱۱ GT۲ RS دارد.

قیمت نهایی این خودرو در امریکا ۶۹ هزار و ۹۹۵ دلار خواهد بود که ۹۹۵ دلار آن شامل هزینه‌های انتقال است.

منبع : motor 1
مترجم : محمد امین زمانی ندافان


انتهای پیام /
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
دی اس
آرین موتور
رامک خودرو
سیبا موتور
دی اس
آرین موتور
رامک خودرو
سیبا موتور
آخرین اخبار
دی اس
آرین موتور
رامک خودرو
سیبا موتور
مدیران خودرو
MVM
بهمن موتور
ایرتویا
نیرو محرکه
کرمان موتور
کارمانیا
پارس خودرو
جهان نوین آریا
مفتاح رهنورد
نگین خودرو
سایپا یدک
باشگاه مشتریان
تلگرام