کد خبر : ۹۶۹۷
تاریخ انتشار : ۱۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۱
معاون نظارت سازمان استاندارد:
معاون نظارت سازمان استاندارد با اشاره به اینکه از اول دی ماه سال 97 تمام خودروسازان ملزم به رعایت 85 استاندارد جدید هستند گفت:تجهیز خودروها به این استانداردها به گرانی بیشتر محصول منجر می شود.
به گزارش خودروکار، امیرحسین قناتی مدیرکل صنایع خودرو و نیرو محرکه در گفتگوی 18:30 شبکه خبر در خصوص الزام رعایت 85 استاندارد جدید خودرو اظهار داشت:هدف از اعمال استانداردهای نوین، ارتقای امنیت و رضایتمندی بیشتر مصرف کنندگان است .

وی با تاکید بر اینکه نکته مهم در اجرای این استانداردها ،ایجاد زیرساخت هاست ادامه داد: تازمانی که زیرساخت مناسب مهیا نباشد اجرای این استانداردها روی خودروهای داخلی به تعویق می افتد.

قناتی اجرای برخی از استانداردهای جدید را در کشور ما دشوار دانست و گفت: برخی از استانداردهای جدید با فرهنگ رانندگی مردم در تضاد است .

مدیرکل صنایع خودرو و نیرو محرکه با بیان اینکه با اجرای استانداردهای نوین قیمت خودروها هم افزایش می یابد افزود: مردم باید بدانند که با اعمال استانداردهای جدید دیگر خبری از خودروی ارزان قیمت 20 تا 25 میلیون تومانی در بازار نخواهند بود و طبیعتا قیمت خودروها گران تر از این خواهند شد.

 بر اساس این گزارش وحید مرندی مقدم معاون نظارت سازمان استاندارد با بیان اینکه در حال حاضر برای خودروهای داخلی و خارجی 55 استاندارد ملی لحاظ شده است، گفت: در سال 82 تعداد 11 استاندارد برای خودرو تدوین شد که اکنون این تعداد به 55 استاندارد ارتقا یافته است.

وی تصریح کرد: استانداردهای جدید همگی با استانداردهای روز اروپا هماهنگ است و به صورت ملی هم تدوین شده است.

مرندی مقدم گفت: از اول دی ماه سال 97 تمام خودروسازان داخلی و واردکنندگان خودروهای خارجی ملزم به رعایت 85 استاندارد جدید هستند.

وی اظهار داشت:خودروهای وارداتی خارجی خود به این استانداردهای جدید مجهز هستند زیرا اگر این خودروها به این استانداردهای روز مجهز نباشند اصولا تولید نمی شوند.

این مقام مسئول گفت: سیستم اضطراری پیشرفته خودرو و هشدار انحراف دو تکنولوژی مهم روز خودرو به حساب می آیند که تجهیز خودروها به این استانداردهای نوین،به گرانی بیشتر خودرو منجر می شود.

بر اساس این گزارش احمد نعمت بخش دبیر انجمن خودروسازان در ارتباط تلفنی با اشاره به اجرای 85 استاندارد جدید از دی ماه سال 97 گفت: در شرایطی تکنولوژی جدیدی روی خودرو نصب می شود که زیرساختی برای اعمال آن لحاظ نشده است ، حال گران شدن یک چنین خودرویی چه کمکی به افزایش ایمنی رانندگی در کشور می کند؟


وی افزود: با هماهنگی های صورت گرفته میان شورای عالی استاندارد با وزارت صنعت، معدن و تجارت مقرر شده که هر زمان زیرساخت ها آماده شوند اعمال این استانداردها روی خودرو عملیاتی می شود.

نعمت بخش اظهار داشت: خودروهای قدیمی همچون پراید که نمی تواند به استانداردها و تکنولوژی روز مجهز شوند باید به سرعت از چرخه تولید خارج شوند.


انتهای پیام/
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۶/۰۶/۱۶ - ۱۵:۱۳
0
0
دیگه واقعا شورشو دراوردید
نام:
ایمیل:
* نظر:
روزنامه های اقتصادی
آخرین اخبار